Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Escape room Fabryka Czekolady

Fabryka Czekolady

Partner lockme

141

141 opinii

|

2

Chorzów: 2 miejsce

|

Śląsk: 11. miejsce

|

PL 64

Polska: 64. miejsce

|

9.5/10

Fabryka Willy'ego Wonki to największa fabryka czekolady na świecie. Ekscentryczny cukiernik tworzy tu prawdziwe cuda. Od jakiegoś czasu pomaga mu w tym... [więcej]

2-4 osoby

60' minut

Fabularny

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

Fabryka Willy'ego Wonki to największa fabryka czekolady na świecie. Ekscentryczny cukiernik tworzy tu prawdziwe cuda. Od jakiegoś czasu pomaga mu w tym Charlie, chłopiec, który znalazł w jednej z czekoladek Wonki Złoty Kupon. Razem przygotowują nową linię smakołyków. Będą to przepyszne babeczki babci Josephine. Niestety, nie wszystkim podoba się sukces Wonki. Jest bowiem ktoś, kto chce mu w tym przeszkodzić...

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Pokój przyjazny dzieciom

Pokój klimatyzowany

Pokój nieodpowiedni dla kobiet w ciąży

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Stały kontakt z mistrzem gry

Drzwi są zawsze otwarte

Klucz bezpieczeństwa

Oświetlenie awaryjne

Tylko niskie napięcie w zasięgu graczy

Awaryjny system otwierania drzwi

Adres

LOFTescape - Chorzów

Chorzów, ul. Wolności 93/2

Inne pokoje w tym miejscu

Cennik

pn - czw
2 os 99 zł 3-4 os 119 zl
pt - ndz
2 os 99 zł 3-4 os 129 zł

Dane właściciela

Katarzyna Maria Poloczek
ul. Ostróżki 29 b
43-100 Tychy
NIP: 6411363440

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 141 opinii

Ocena ogólna 9.5/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.9/10

150

120

90

60

30

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.7/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni

100

80

60

40

20

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

141 opinii pokoju

LockMe
LockMe

Przewodnik
468 pkt

312 opinii

Om nom nom nom

15.03.2018 | data wizyty: 17.02.2018

Opinia Lockme.pl

LockMe 312 opinii

Po sukcesie Morderstwa w Orient Expressie przyszedł czas na kolejny pokój. No i okazał się być sukcesem w naszych oczach już na wstępne.

W tym pokoju jest wszystko, czego wymaga się od dobrego escape roomu. Zwięzła fabuła, nowoczesne rozwiązania (choć trochę tych tradycyjnych również się znajdzie), znakomity wystrój pachnący nowością, logiczne zagadki. Są też liczne nawiązania fabularne do znanego wszystkim filmu, co stawia przysłowiową wisienkę na torcie. Jest to pokój niezwykle klimatyczny, w którego scenariusz bardzo łatwo się wkręcić, co z kolei grozi oderwaniem się od rzeczywistości na 60 minut. Ale to zdecydowanie przyjemne oderwanie. Warto, warto i jeszcze raz warto. Must visit na mapie Śląska.

PS. Można zjadać dekoracje!

Poziom trudności: Łatwy

Robert M
Robert M

Nawigator
101 pkt

44 opinie

Fabryka słodkości

05.03.2019 | data wizyty: 02.03.2019

Wiarygodna opinia

Robert M 44 opinie

Wizyta z Fabryce czekolady była naprawdę wspaniała. Wygląd pokoju i całościowe wykonanie genialnie zrobione. Początkowo jesteśmy w przesłodkiej cukierni, żeby później przenieść się do świata Wille'go Wonki.
Zagadki bardzo fajnie zbudowane. Nie znajdziemy tylko typowych kłódek ale innowacyjne rozwiązania, które sprawiają dużo radości. Niektóre zagadki wymagają wprawnego oka a inne dobrej współpracy w grupie. Nastrojowa muzyka sprawia, że można poczuć się jak w filmowej Fabryce czekolady.
Pokój godny polecenia dla każdego. Nie trzeba pamiętać fabuły filmu ale kiedy się ja zna można bardziej wczuć się w klimat świata przedstawionego w pokoju!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

JoaSze
JoaSze

Zwiadowca
55 pkt

12 opinii

Świetna zabawa dla całej rodziny

04.03.2019 | data wizyty: 03.03.2019

Wiarygodna opinia

JoaSze 12 opinii

Wybraliśmy się do tego pokoju z dwójką dzieci (wiek 6 i 9 lat). Pani z obsługi na początku zapewniła nas o bezpieczeństwie a następnie fantastycznie wprowadziła w klimat pokoju i czekające na nas zadanie. To było nasze kolejne rodzinne wyjście do ER, ale pierwszy raz dzieciaki miały takie miny jeszcze przed wejściem 🙂
Było ciekawie, klimatycznie i słodko, każdy znalazł coś dla siebie. Najbardziej podobały nam się zadania manualne, sprawiły one frajdę zarówno dzieciom jak i dorosłym.
Pani z obsługi pomocna i bardzo pozytywna.
Polecamy!

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Swistakk
Swistakk

Pionier
181 pkt

50 opinii

Fabryka czekolady bez czekolady

08.03.2019 | data wizyty: 11.02.2019

Swistakk 50 opinii

Fabryka czekolady wydaje się być dość sławnym pokojem - w końcu nie każdy pokój może się pochwalić opiniami "PS. Można zjadać dekoracje!" jednocześnie mając nazwę "Fabryka Czekolady"! Chyba niepotrzebnie rozochociłem swoich znajomych, że można tu zjadać ściany z czekolady, bo jak to bywa z głuchym telefonem, chyba nieświadomie przekolorowałem usłyszane wcześniej opinie, a po chwili zastanowienia mi samemu wydało się to dość głupie, bo jak niby można by w ER zrobić ściany z czekolady, które każdy może sobie skubnąć xD? No, także tego, coś rzeczywiście można sobie podjeść, aczkolwiek nie są to ściany z czekolady :P.
Obok tego cukierkowego rozochocenia znajomym udzieliło się także eskejpowe rozochocenie i mówili, że spośród czterech zaplanowanych na ten wyjazd escape roomów, na ten mieli największe oczekiwania, nawet pomimo tego, że w planach była też stojąca wysoko w rankingach Tortuga, ale jednak tylko ja spośród nich jestem lockme-addictem śledzącym te rankingi. Czy te oczekiwania zostały spełnione? No cukierkowe trochę tak, ale nie do tego stopnia, na który ich trochę bez sensu nastawiłem :P. A eskejpowe?
Jak niektórzy może wiedzą, a niektórzy może nie, Charlie w Fabryce Czekolady wcale nie jest znowu takim słodkim filmem dla dzieci jak można by się na początku spodziewać. Dzieją się w nim różne creepy rzeczy, które co wrażliwszym najmłodszym fanom może mogłyby nawet przysporzyć jakichś koszmarów. Ale tego raczej pokój nie oddaje. W jednym momencie być może można poczuć lekką nutkę napięcia/niepewności, ale ogółem pokój jest raczej niewinnie słodki. Domyślam się, że taka różnica klimatu filmu i pokoju była zapewne zamierzonym działaniem autorów. Czy to dobrze, czy źle? Zostawię to do oceny czytelnikom, bo każdy pewnie na ten temat będzie miał jakąś swoją opinię. Także do pokoju zdecydowanie można zabierać dzieci, stworzony klimat zdecydowanie temu sprzyja. Oczywiście to czy będą sobie radzić z zagadkami to inna sprawa :p. Ale pewnie z niejedną sobie poradzą :).
Poziom trudności oceniłbym na średni. My na wyjście potrzebowaliśmy dostać trochę więcej czasu na co moim zdaniem złożyły się dwa czynniki. Jedno to nasze zwyczajne nieogarnięcie - w pełni nasza "zasługa", a drugie to jednak odnieśliśmy wrażenie, że momentami niektórym rozwiązaniom brakło logiki.
Na plus jeszcze wspomnę, że kilka elementów było naprawdę fajnych i unikatowych, ale niestety taki urok opinii, że spoilerów trzeba unikać, zatem co mam na myśli, czym bym się najchętniej podzielił, to muszę jednak zostawić dla siebie. W pewnym momencie tak się zajarałem jednym mechanizmem, że aż wręcz wyrwałem potrzebny rekwizyt koleżance z rąk, pomimo tego, że staram się walczyć z tym typem zachowania, które już całkiem dobrze udaje mi się powstrzymywać od dłuższego czasu (no dobra, może to zachowanie uprzedziłem grzecznościowym "przepraszam, czy mogę?", ale nie zaczekałem na żadną odpowiedź xD).
Ogół doświadczenia oczywiście na plus, dobra zabawa, momentami można się poczuć jak dziecko, aczkolwiek wiele pokoi w niedalekich odległościach potrafi zaserwować jeszcze lepszą zabawę. Aha, i weźcie jakąś wodę czy coś, aby się nie zasłodzić i nie rezygnować z oferowanych przez pokój możliwości xD.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Włóczykij
Włóczykij

Zwiadowca
80 pkt

76 opinii

Kolorowy i słodki smak dzieciństwa :)

21.02.2019 | data wizyty: 17.02.2019

Włóczykij 76 opinii

Ten pokój mnie po prostu urzekł! Przez chwilę można było znowu poczuć się jak kilkuletnie dziecko.
Klimat i wystrój przepiękny, bajecznie słodki (dosłownie i w przenośni), a gama wszechobecnych kolorów cieszy nie tylko oko, ale i serce :)

Zagadki raczej proste, ale ciekawe, wciągające, czasem zaskakujące. Trochę logicznego myślenia, dużo zadań manualnych, nieco elektroniki.

Dziewczyna z obsługi to bardzo uśmiechnięta, sympatyczna, rozmowna i pozytywna osoba.

Pokój jest po prostu uroczy, szczerze polecam, bo jest to fantastyczne miejsce na niedzielne popołudnie nawet z całą rodziną, a zapach czekolady czuć jeszcze długo po opuszczeniu fabryki :)

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Paweł 5
Paweł 5

Zwiadowca
76 pkt

46 opinii

Lekko i przyjemnie

25.02.2019 | data wizyty: 23.02.2019

Paweł 5 46 opinii

Łatwo w sumie nawet też ;) Wybieraliśmy się do tego pokoju już od jakiegoś czasu, ale zawsze wpadało nam coś innego. I w końcu się udało. Bardzo solidny pokój, godny polecenia jednak grupom bardziej początkującym - może nie na pierwszy raz, ale na drugi już na pewno tak. Zagadki w środku są ciekawe, jest raczej liniowo, więc całą grupą pracujemy zazwyczaj nad jednym zadaniem. I przy żadnej nie udało nam się zaciąć, co zdecydowanie jest zaletą, przy liniowości pokoju ;) Polecamy, bardziej do relaksu, niż intensywnego móżdżenia ;)

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Łatwy

Tiju
Tiju

Nawigator
118 pkt

35 opinii

W czekoladowym domku

14.03.2019 | data wizyty: 09.03.2019

Tiju 35 opinii

Jak tam pachnie! :)
Po dłuższej przerwie, lekko zmodyfikowana grupa (świeżaki w grupie), wpakowała się do Fabryki Czekolady. Misja była złożona. Jak to u LoftEscapersów, nie wystarczy tylko wrócić ;).
Misja w Fabryce podobała mi się jeszcze bardziej niż Orient Express! To drugi pokój tej firmy i widać nabyte doświadczenie. Niezmiennie obsługa przemiła i zaangażowana. Zagadki z pomysłem, kłódek nie za wiele, mechanizmy bardzo pomysłowe, potrafiące nas jeszcze zaskoczyć :). Polecam szczególnie grupom 3-4 osobowym. Nie jest to najłatwiejszy pokój, ale zagadki są naprawdę logicznie przemyślane. Idealny pokój na zarażenie innych naszym bakcylem ;)!!!

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

intel i GO
intel i GO

Pionier
165 pkt

54 opinie

Słodka przygoda !

07.01.2019 | data wizyty: 30.12.2018

intel i GO 54 opinie

Po świetnej zabawie w Orient Expressie, pomimo napiętego grafiku wycieczki, zdecydowaliśmy się na odwiedzenie i tego, płynącego czekoladą, pokoju. Kolejny raz, firma Loftescape, zachwyciła nas swoją pomysłowością. !

Już przed wejściem do tajemniczej cukierni, dostrzec można świetnie wykonaną pracę, pełną kolorów i otoczoną wszechobecną słodkością, która automatycznie wprowadza graczy w świat dzieciństwa :) Po przekroczeniu progu cukierni, wiedzieliśmy już, że o ile tematyka i fabuła jest zupełnie inna, niż jego istniejącego brata, to i w tym wypadku na pewno się nie zawiedziemy !

Scenografia, użyte przedmioty i pomysły na zagadki - wszystkie te elementy w perfekcyjny sposób oddają charakter
i fabułę pokoju. Użyto wielu ciekawych rozwiązań, niejednokrotnie nowych dla naszej grupy. W tym pokoju na pewno przeniesiecie się w magiczny świat, a pełen wachlarz kolorystyczny przyprawi o pozytywny zawrót głowy ! :) Świetna gra dla każdego, z każdej grupy wiekowej !

Obsługa i w tym wypadku pozytywna i sympatyczna :)

Zdecydowanie polecamy !

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

bierytat
bierytat

Zwiadowca
60 pkt

9 opinii

Smacznie!

25.12.2018 | data wizyty: 22.12.2018

Wiarygodna opinia

bierytat 9 opinii

Bardzo dobry pokój, polecam dla każdego! :D
Klimat cukierni, słodkie wrażania... wszystko dobrze dopracowane i przygotowane ^^
Nic tylko brakowało klucza zamkniętego w kinder niespodziance :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Q
Q

Przewodnik
460 pkt

209 opinii

#146

30.10.2018 | data wizyty: 20.10.2018

Wiarygodna opinia

Q 209 opinii

OK, przyznaję – wolę słone, niż słodkie, ale dekoracje zjadałem a pokój szczerze mnie zachwycił ;) Zaczyna się bardzo cukierkowo, chociaż im dalej, tym obecność Oompa Loompów coraz bardziej odczuwalna, także w wymiarze audio-wizualnym. Wszak prócz słodkości Fabryki Czekolady, w samej postaci Willy’ego Wonki i Oompa Loompach zawsze było dla mnie coś groteskowo-strasznego, więc za zachowanie półcieni tej opowieści i „nie-przecukrzenie” całości – tylko dodatkowy plus. Bez najmniejszego strachu i obaw jednak – w dalszym ciągu jest to ER jak najbardziej familijny. Pokój w dużej mierze oparty jest na zadaniach manualnych, ale znajdą się tu też te analogowe, elektromechaniczne oraz takie, które wymagają od graczy umiejętności dobrego kojarzenia. Idealny balans. Cała rozgrywka jest płynna niczym czekolada w fabryce Wonki, a sam pokój ma fantastyczny i urzekający klimat. Naprawdę, ciężko byłoby mi tu znaleźć jakikolwiek słabszy punkt. Fajne jest również to, że LE ma swój unikatowy sznyt i kreuje swoje pokoje wokół filmowo-literackich odniesień (kolejny, planowany pokój brzmi bardzo zachęcająco!). Podobnie jak w Orient-Expressie, obsługa najwyższej klasy!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM