Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape room Legenda Miecza
Partner lockme

Legenda Miecza

Bydgoszcz | Kujawsko-pomorskie | Wyjście Awaryjne

10.0/10
Bydgoszcz: 2. miejsce | Kujawsko-pomorskie: 2. miejsce | Polska: 2. miejsce

 • 2-5 osób
 • początkujący
 • 60 minut
 • Przygodowy

Całe życie spędziłeś we wsi, położonej w cieniu Czarnego Zamku. Dotychczasową sielankę zburzyły zasłyszane na targu plotki, które rychło okazały się prawdą. Zostałeś wezwany przed władze, gdzie dowiedziałeś się, że opuszczone mury Czarnego Zamku kryją coś więcej, niż tylko stertę kurzu i gromadę pajęczyn. W warowni tej ukryty został legendarny i potężny oręż, Excalibur, który po zabójstwie króla zaklęty został na wieki w kamiennym posągu, a samo wejście do zamku zostało zablokowane. Problem w tym, że na trop starożytnego miecza wpadli szpiedzy sąsiedniego kraju i lada dzień posiądą wiedzę jak go wydobyć. Aby zdobyć przewagę wskazano Ci alternatywną drogę do Zamku, odkrytą kilka dni temu.

Wahasz się.. Ale tylko przez chwilę. Wreszcie możesz pomóc w odbudowie królestwa. Wyruszysz na przygodę?

 • Pokój przyjazny dzieciom
 • Pokój klimatyzowany
Adres
Cennik

2 osoby - 120 zł
3-5 osoby - 140 zł

Voucher prezentowy - 140 zł

Więcej informacji na: http://www.wyjscieawaryjne.pl/bydgoszcz

Godziny otwarcia

9:00 - 22:30 (ostatnie wejście)

Dane właściciela
RMR Mikołaj Racki Filip Mroczek Michał Rajszel s.c.
Plac Teatralny 4/4
85-069 Bydgoszcz
NIP: 967-13-87-373

Inne pokoje w tym miejscu

Poznaj 281 opinii o tym pokoju

10.0/10

Bydgoszcz: 2. miejsce
Polska: 2. miejsce

Obsługa 9.9/10

Klimat 10.0/10

0

31

216

34

0

Napisz opinię

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.
Zaloguj się

 • LockMe

  LockMe

  Liczba recenzji: 283 Profil FB
  Lockme.pl opinia

  Inne czasy, inny świat

  14.03.2018 | data wizyty: 09.02.2018

  Ten escape room jest jest tylko pokojem. On jest przede wszystkim przygodą. Świetnie osadzoną, angażującą całą drużynę - przygodą.

  Znajdując się wewnątrz nie sposób nie poczuć klimatu starego zamku i tajemnych sztuk magicznych. Scenografia jest dopracowana w najmniejszych detalach, a scenariusz daje dużo zabawy i satysfakcji.

  Zagadki i zadania wymagają sprawnej komunikacji i zgrania, a ich trudność jest tak dostosowana, że nie frustrują w żadnym momencie i dostarczają dużej dozy pozytywnych emocji na każdym etapie gry.

  Nasz werdykt - punkt obowiązkowy!

 • Alicja 6

  Alicja 6

  Liczba recenzji: 36 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Excalibur dobyty!

  27.02.2018 | data wizyty: 25.02.2018

  Jak przystało na miejsce 1 w Polsce, pokój wymiata w dosłownym i przenośnym tego słowa znaczeniu. Już sam wygląd drzwi zapowiadał, że będzie dobrze. Po przekroczeniu progu było wow. Wystrój i dbałość o szczegóły na najwyższym poziomie. Nic nie wystawało, nie odstawało, wszystko było idealnie pochowane. Dalsza część już na Czarnym Zamku - petarda. Naprawdę się czułam jakbym była w prawdziwej komnacie, wszystkie rekwizyty ich rozmieszczenie po prostu bajka. Pokój naszpikowany jest zagadkami średniej trudności, każdy znajdzie coś dla siebie. Są i zagadki manualne, na spostrzegawczość oraz takie, nad którymi można spędzić trochę więcej czasu świetnie się przy tym bawiąc. Jest to jeden z nielicznych pokoi, gdzie po wyjściu miałam banana na twarzy i takie wielkie wooow. Polecam osobom początkującym, zaawansowanym ogólnie wszystkim, którzy chcą mile spędzić czas w tak cudownym ER. Od teraz mój numer 1. Niebawem wpadamy do Nautilusa :)

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • Q

  Q

  Liczba recenzji: 85 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  #42

  05.01.2018 | data wizyty: 21.12.2017

  Dużo tu już dobrych ocen, z którymi nie sposób się nie zgodzić. Scenografia i dekoracje naprawdę budzą podziw. Na szczęście nie tylko one budują wartość tego pokoju, ponieważ zagadki również dają radę. Jeden z tych ER, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, a poziom trudności sprosta oczekiwaniom zarówno grup początkujących, jak i bardziej doświadczonych.

 • babka_kiepska

  babka_kiepska

  Liczba recenzji: 21 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Na tropie legendy miecza

  04.03.2018 | data wizyty: 03.03.2018

  Zachęceni wysoką pozycją w rankingu i wspaniałymi opiniami, postanowiliśmy sami sprawdzić, czym jest Legenda Miecza. To, co ujrzeliśmy naprawdę powaliło nas na kolana. Wielki szacunek dla osób, które stworzyły "Wyjście Awaryjne". W pokoju widać niezwykłą dbałość o wszelkie detale i faktycznie można poczuć się jakby zostało się przeniesionym w czasie. W pokoju znajdują się zagadki o rozmaitym stopniu trudności, gdzie każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Sam sposób przemieszczania się i otwierania poszczególnych "drzwi" także sprawia niesamowite wrażenie. Nadal zastanawiam się, jak niektóre zagadki zostały tam skonstruowane i działają :) Ogólnie rewelacja, polecam każdemu!

 • kluczypęk

  kluczypęk

  Liczba recenzji: 28 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Krążą legendy o pewnym mieczu...

  27.12.2017 | data wizyty: 26.12.2017

  ...postanowiliśmy więc sprawdzić czy rzeczywiście miecz warty zachodu i pierwszego miejsca w rankingu. Droga była długa, kręta, niezbyt trudna, ale za to doskonale dopracowana, naszpikowana mnóstwem pomysłowych zagadek. Kiedy wreszcie dostaliśmy się do Czarnego Zamku zachwytom nie było końca. Wystrój jak zwykle w WA petarda! Zadbano o wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły. Zagadki niezbyt trudne, ale każda kolejna ciekawsza i z chęcią odkrywa się jedną po drugiej. Niektóre rozwiązania - WOOOW! Wszystkim, którzy jeszcze nie wybrali się w podróż po słynny excalibur doradzamy zróbcie to koniecznie! A potem odwiedźcie wszystkie pokoje tego zespołu, bo to co oni robią jest niewyobrażalne :P Czekamy z niecierpliwością na nowe pokoje <3

 • lozowska.emilia

  lozowska.emilia

  Liczba recenzji: 11 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Nowoczesne średniowiecze;-)

  08.04.2018 | data wizyty: 06.04.2018

  Przyjechaliśmy dla tego z Pokoju aż z Gliwic! Nie załujemy! Zasłużone pierwsze miejsce! Klimat pokoju super, już przed wejściem można poczuć klimat pokoju patrząc na same drzwi! Obsługa przesympatyczna, widać, że robią to z pasją! Polecamy!

 • Damonsson

  Damonsson

  Liczba recenzji: 12 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Najlepszy!

  13.01.2018 | data wizyty: 13.01.2018

  Drugi pokój tej firmy i drugi raz to samo świetne wrażenie. Wszystkie zagadaki sensowne i logiczne. Duża liczba zagadek jak na 2 osoby przez co nie jest wcale taki łatwy. Obsługa i sposób oraz timing podpowiedz to numer 1 w Polsce!

 • Obserwator

  Obserwator

  Liczba recenzji: 28 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  świetna zabawa w średniowiecznym klimacie

  15.03.2018 | data wizyty: 10.03.2018

  Cóż. Wycieczka do Bydgoszczy miała nas przekonać, czy faktycznie pokoje Wyjścia Awaryjnego są tak dobre jak wskazuje na to ranking Lockme (aktualnie "Legenda Miecza" jest druga w Polsce po innym pokoju tego escape roomu). Odpowiedź widać po ocenach obu pokoi, które odwiedziliśmy podczas pobytu. Pokrótce napiszę dlaczego.

  Po pierwsze... fabuła. Kto lubi średniowiecze i legendę o Królu Arturze i cudownym Excaliburze da się porwać tej historii - twórcy pokoju pamiętali przy okazji o trendach i sympatiach większości odwiedzających, więc spodziewać się można dziwnie znajomych podobizn...

  Po drugie - nowinki techniczne. W tym pokoju jest wszystko to, co tygryski lubią najbardziej. Dowcipne i ciekawe pomysły, ciekawe rozwiązania techniczne, zadania na spostrzegawczość, zadania logiczne, zadania manualne. Słowem - dla każdego coś miłego.

  Po trzecie - klimat gry. Ta gra po prostu wciąga, wsysa gracza, który płynie z nią od początku do końca, chociaż poza kilkoma momentami nie ma tu jakiegoś wyjątkowego efektu wow. Wszystko jest na swoim miejscu, wszystko do siebie pasuje, dzięki czemu gra się płynnie, bez zawieszek i nieprzewidzianych trudności (te mogą nastąpić tylko wtedy, gdy nie będziemy dość czujni)

  Po czwarte - rozwiązania techniczne. By nie zdradzić za dużo, napiszę tylko, że jeśli macie "dziesiąt" pokojów na koncie i tak znajdziecie tu coś co sprawi wielką frajdę, a przechodzenie kolejnych etapów gry, da wam dziką frajdę.

  Po piąte - po raz pierwszy wyszliśmy bez podpowiedzi. Gra toczy się tak płynnie, że przy odpowiedniej koncentracji można zdobyć go "z marszu", ale wcale nie jest bardzo łatwy.

  Minusy: niezbyt widoczne wejście do escape roomu, nie najlepsze warunki techniczne na korytarzu
  Plusy: cała reszta.

  Dlatego w pełni zasłużona 10-tka!

 • Sylwia.p

  Sylwia.p

  Liczba recenzji: 25 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Mistrzostwo!

  09.12.2017 | data wizyty: 09.12.2017

  Jednym słowem: REWELACJA! Nic więcej nie trzeba dodawać. Pokój mówi wszystko sam za siebie! POLECAM!

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • kinia3233

  kinia3233

  Liczba recenzji: 9 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Świetny!

  06.12.2017 | data wizyty: 06.12.2017

  Dbałość o szczegóły, pomysłowość zagadek rzuca na kolana. Jestem zachwycona!

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 27 28 29

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM