O escape room Promocje Pokoje
Vouchery prezentowe Zarejestruj Zaloguj się
Escape room Legenda Miecza
Partner lockme

Legenda Miecza

Bydgoszcz | Kujawsko-pomorskie | Wyjście Awaryjne

10.0/10
Bydgoszcz: 1. miejsce | Kujawsko-pomorskie: 1. miejsce | Polska: 1. miejsce

 • 2-5 osób
 • śr. zaawansowani
 • 60 minut
 • Przygodowy

Całe życie spędziłeś we wsi, położonej w cieniu Czarnego Zamku. Dotychczasową sielankę zburzyły zasłyszane na targu plotki, które rychło okazały się prawdą. Zostałeś wezwany przed władze, gdzie dowiedziałeś się, że opuszczone mury Czarnego Zamku kryją coś więcej, niż tylko stertę kurzu i gromadę pajęczyn. W warowni tej ukryty został legendarny i potężny oręż, Excalibur, który po zabójstwie króla zaklęty został na wieki w kamiennym posągu, a samo wejście do zamku zostało zablokowane. Problem w tym, że na trop starożytnego miecza wpadli szpiedzy sąsiedniego kraju i lada dzień posiądą wiedzę jak go wydobyć. Aby zdobyć przewagę wskazano Ci alternatywną drogę do Zamku, odkrytą kilka dni temu.

Wahasz się.. Ale tylko przez chwilę. Wreszcie możesz pomóc w odbudowie królestwa. Wyruszysz na przygodę?

 • Pokój przyjazny dzieciom
 • Pokój klimatyzowany
Adres
Cennik

120 PLN

Godziny otwarcia

9:00 - 22:30 (ostatnie wejście)

Dane właściciela
RMR Mikołaj Racki Filip Mroczek Michał Rajszel s.c.
Plac Teatralny 4/4
85-069 Bydgoszcz
NIP: 967-13-87-373

Inne pokoje w tym miejscu

Poznaj 132 opinie o tym pokoju

10.0/10

Bydgoszcz: 1. miejsce
Polska: 1. miejsce

Obsługa 10.0/10

Klimat 10.0/10

0

4

111

17

0

Napisz opinię

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.
Zaloguj się

 • Agnieszka R.

  Agnieszka R.

  Liczba recenzji: 96 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Genialna legenda :)

  26.06.2017 | data wizyty: 25.06.2017 2 0

  Po prostu rewelacja! Widać ogromny wkład pracy w ten pokój, którego efekty są naprawdę powalające. Zagadki są logiczne i wszystko świetnie ze sobą współgra. Przejścia i rozwiązania niektórych zagadek dają dużą frajdę!!! Na pewno jet to pokój konieczny do odhaczenia na liście escape roomów!!!!

 • Blichew

  Blichew

  Liczba recenzji: 22 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Zasłużony szybki awans w rankingu

  22.09.2017 | data wizyty: 15.09.2017 0 0

  Zacznę od tego, że mimo że nie horror - pokój bardzo mi się podobał :) klimat, poziom wykonania, zagadki - wszystko zagrało jak należy. Piękna wprost scenografia (tak, w ten sposób należy przemycać do pokoi zagadki zręcznościowe - zobaczycie, zrozumiecie :) ), zagadki na przystępnym poziomie. Obowiązkowy punkty wizyty w Bydgoszczy.

 • Wypuśćcie Nas

  Wypuśćcie Nas

  Liczba recenzji: 251 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Zaginiony Excalibur

  16.06.2017 | data wizyty: 15.06.2017 3 0

  Jadąc do Wyjścia Awaryjnego byliśmy pewni, że odwiedzimy pokój petardę. I nie zawiedliśmy się. Firma jest dla nas fenomenem, ponieważ każdy jej pokój zasługuje na bezapelacyjną dziesiątkę. W Legendzie Miecza znaleźliśmy wszystko, co jest charakterystyczne dla Wyjścia. Każda zagadka jest logiczna, intuicyjna i wpisana w klimat. Wystrój zrobiony jest z rozmachem i dopracowany w każdym szczególe. Wszystko tworzy wspólną całość i idealne połączenie pomiędzy zagadkami przy których trzeba pogłówkować oraz mechanizmami i elektroniką, które sprawiają dużo frajdy. Właściciele biorą tematy, które uchodzą za popularne, a czasami oklepane i robią z tego dzieło sztuki, często wybitne w swojej kategorii. Na ten moment Wyjście Awaryjne jest dla nas jedną z najlepszych firm ERowych w Polsce ze świetnymi pokojami i zadbaniem o uciekinierów na najwyższym poziomie. Dziękujemy za ten wspólny czas!

 • ania z.

  ania z.

  Liczba recenzji: 61 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Pierwszy etap gry <3

  25.06.2017 | data wizyty: 24.06.2017 2 0

  Wykonanie pokoju - majstersztyk, niewiele do tej pory widzieliśmy ER o podobnie wysokim poziomie dopracowania wystroju i zastosowanych mechanizmów. Na początku rozgrywki Mistrz Gry mówi o tym, że ze względu na czasy średniowiecza nie ma zbyt dużo zaawansowanej elektroniki... ale chyba stara się zmylić graczy, bo aż strach pomyśleć w takim razie, co by się działo, gdyby było tej elektroniki DUŻO ;-)

  Klimat pokoju widoczny jest nawet jeszcze przed przekroczeniem drzwi wejściowych - świetna sprawa, bardzo doceniam takie szczegóły.

  W pierwszym etapie gry jestem absolutnie zakochana! Zawsze marzyłam o tym, że gdybym kiedykolwiek otwierała swój ER, to taki właśnie miałby klimat, coś pięknego ;-)

  A do tego, a może przede wszystkim, klimat nie przyćmiewa wcale zagadek, są świetne, zróżnicowane zarówno rodzajem, jak i poziomem trudności, a niektóre potrafią zatrzymać na dłuższą chwilę ;-)

 • zioMeczki

  zioMeczki

  Liczba recenzji: 16 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Wszyscy na ziemię!

  31.07.2017 | data wizyty: 30.07.2017 3 0

  PETARDA!! Pokój jest fenomenalny pod każdym względem! Wow! Ten wystrój... aż nie wiem, co napisać. Zdecydowanie najlepszy pokój w kujawsko pomorskim, zasługuje na czołówkę w Polsce. Ekipa Wyjścia Awaryjnego musiała włożyć w ten pokój ogrom pracy. Panowie przesympatyczni. Zagadki proste, ale rewelacyjne. Tutaj nie ma co się rozpisywać, to trzeba przeżyć!!

 • Aleksandra O. 4

  Aleksandra O. 4

  Liczba recenzji: 8 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Nie chcesz z niego wyjść!

  24.07.2017 | data wizyty: 23.07.2017 2 0

  Wielkie gratulacje dla twórców tego pokoju. Otwierają się drzwi i znikasz w innym, bogatym w atrakcje ;) świecie!
  Zagadki super!
  Daliśmy radę, opuścić pokój, z trzema podpowiedziami.
  Dzieci zachwycone!
  To był nasz 7 pokój ale jednogłośnie stwierdziliśmy, że najlepiej przygotowany.

 • ja.ona

  ja.ona

  Liczba recenzji: 7 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Padnijcie na kolana !

  14.07.2017 | data wizyty: 14.07.2017 2 0

  Wszak stwierdzam, ze pokoj ten nalezy do jednego z lepszych w naszym mieście. Zagadki spojne, poukladane w jedna całość.Pokój nie jest liniowy także spokojnie grupa moze sie podzielić i kazdy ma co robić. Oczywiscie zagadki wymagajace wspolpracy tez sa;)klimat rewelacja, zdecydowanie padamy na kolana by podziekowac ekipie wyjscia awaryjnego za tak fantastyczny pokoj i czekamy juz na więcej! Do zobaczenia 😉

 • Marcin i spółka ER

  Marcin i spółka ER

  Liczba recenzji: 10 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Zdobyliśmy Excalibur !

  24.09.2017 | data wizyty: 23.09.2017 1 0

  Cały czas dziwie się czemu nie mogę dać oceny 11. Cóż, Autorzy pokoju - wybaczcie ale ocena 10 to dla was cios w wasze kreatywne serce.

  Zasłużone pierwsze miejsce! Top 1 escape roomów brawa dla was. I to jest prawdziwy Escape Room! Ale czas na opinie. Nie bez podstawie nasze (mojej i ekipy) opinie są bardzo wiarygodne - dzięki :)

  Więc zacznijmy: Legenda miecza zaczyna się od samego początku bardzo klimatycznie. Wystrój oraz nastrój muzyczny przenoszą nas do zupełnie innego świata. Zagadki typu "znajdź kod/klucz i wpisz/otwórz" są tak mocno zedytowane że na pewno każdy będzie zaskoczony kolejnymi elementami całości. W późniejszych etapach dużo jest niespotykanych elementów, które do teraz nie wiem jak były zrobione! Że tak w ogolę da się zrobić! Ukłony za pomysł. No chciałbym dużo zdradzić bo chciałbym pochwalić się każdym elementem ale na prawdę musicie odwiedzić ten pokój żeby poczuć tą atmosferę i zobaczyć na własne oczy te zagadki, które zgotowało dla nas Wyjście Awaryjne.

  <Ale czy na prawdę nie było żadnych elementów, które były złe?>

  Hmm.. Jedna zagadka zabrała (na pierwszy rzut oka banalna) zabrała nam ponad 15 minut cennego czasu gdzie musieliśmy dostać 3 podpowiedzi do jednej zagadki. Troszkę irytująca była ale cóż no jedni będą gorsi z czegoś innego. Lecz jak słyszeliśmy ta zagadka lubi zabierać czas - a wystarczy pomyśleć spokojnie.

  10/10 I gratulację Top 1 -
  Bydgoszcz, Miasto Escape Roomów! :)

 • Szymon

  Szymon

  Liczba recenzji: 6 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Legendarna zabawa :]

  14.09.2017 | data wizyty: 18.06.2017 2 0

  Bardzo fajny pokój. Jak wszystkie pokoje w Wyjściu Awaryjnym składa się z wieku pomieszczeń ukrytych w bardzo interesujący sposób. Zagadki bardzo ciekawe, zróżnicowane i przemyślane. Widać, że w pokój włożono bardzo dużo pracy.

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • sadajmagdalena

  sadajmagdalena

  Liczba recenzji: 8 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Czarny Zamek zdobyty

  14.07.2017 | data wizyty: 14.07.2017 2 0

  Brak słów aby opisać ten pokój. Pod każdym względem rewelacja. Wystrój, zagadki, klimat. Super.!!!

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 12 13 14

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM