Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape room Obłęd

Obłęd

Partner lockme

Wybraliście się na wieczorny spacer po okolicy. Przechodząc obok starego, opuszczonego budynku usłyszeliście krzyki i wołania o pomoc. Ruszyliście z misją... [więcej]

9.9/10

Bydgoszcz: 9. miejsce | Kujawsko-pomorskie: 9. miejsce | Polska: 42. miejsce

3-7 osób

60' minut

Thriller

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

Wybraliście się na wieczorny spacer po okolicy. Przechodząc obok starego, opuszczonego budynku usłyszeliście krzyki i wołania o pomoc. Ruszyliście z misją ratunkową. Nie wszystko jednak poszło po Waszej myśli, teraz jedyne zadanie przed Wami to przeżyć i nie popaść w obłęd.

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Możliwość gry po angielsku

Płatność kartą na miejscu

Od 16 lat

Pokój nieodpowiedni dla kobiet w ciąży

Adres

Break The Brain - Bydgoszcz

Gdańska 27
85-005 Bydgoszcz

Inne pokoje w tym miejscu

Cennik

od wtorku do czwartku:
grupa 3-5 osób: 109 zł
piątek-niedziela:
grupa 3-5 osób- 119 zł
każda kolejna osoba +20 zł (max.7 osób)

Godziny otwarcia

wtorek-piątek: 11:30-20:30 (20:30 ostatnie wejście)
sobota-niedziela: 10:00-20:30 (20:30 ostatnie wejście)

Dane właściciela

ESCAPE ROOM BYDGOSZCZ BREAK THE BRAIN Arkadiusz Winkler
ul. Gdańska 27
85-005 Bydgoszcz
NIP: 5542833348

Regulamin gry

Regulamin gry

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 281 opinii

Ocena ogólna 9.9/10

275

220

165

110

55

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.9/10

275

220

165

110

55

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.9/10

275

220

165

110

55

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Trudny

200

160

120

80

40

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

281 opinii pokoju

LockMe
LockMe

Przewodnik
468 pkt

290 opinii

Obłędnie!

24.03.2017

Opinia Lockme.pl

LockMe 290 opinii

Słyszeliście o eksperymencie, w którym grupę testową podzielono na więźniów i strażników? Wiecie, co się z nimi stało? To dobrze, bo ten pokój nie ma z tym za wiele wspólnego. A może kłamię? I w ogóle - dlaczego ta ściana tak krzywo na mnie patrzy? Przecież dałem jej wczoraj mleczka...

...a później jest tylko bardziej. Albo nie. Ależ ja na pewno wziąłem wszystkie tabletki!

No dobra, tak na poważnie. Tak!

Poziom trudności: Trudny

katarzyna.laszczewska
katarzyna.laszczewska

Zwiadowca
96 pkt

9 opinii

Dla tych co się lubią bać

05.11.2018 | data wizyty: 03.11.2018

Wiarygodna opinia

katarzyna.laszczewska 9 opinii

Pokój wywołał w nas wiele skrajnych emocji i zdecydowanie oddawał klimat horroru, przez co śpieszyliśmy się z zagadkami nie tylko przez presję czasu ale po prostu przez presję ;)
Wszyscy piszą o komunikacji. Ja się mogę tylko zgodzić, komunikacja była rozwiązana w bardzo ciekawy sposób i sprawiła nam wiele radości ;)
Zagadek było dużo, i były na fajnym poziomie (zarówno logiczne jak i po części manualne), byliśmy tam we trójkę i wszyscy mieliśmy ręce pełne roboty praktycznie cały czas.
Jeżeli miałabym się czegoś przyczepić to chyba tylko podpowiedzi, bo dostaliśmy chyba dwie. Ale przyzwyczailiśmy się raczej do tego że przed podpowiedzią mistrz gry zazwyczaj pyta czy chcemy tą podpowiedź. Tu niestety nie mieliśmy opcji na 'nie wzięcie podpowiedzi' ;) Ale fakt jest też taki że nie ustalaliśmy żadnych zasad dotyczących podpowiedzi wchodząc do pokoju.
Druga rzecz która przychodzi mi na myśl, to zagadka, w której bardzo ciężko było zidentyfikować informację która miała nam przekazać, trochę dlatego bo w dwie osoby bardzo trudno było nam zaobserwować co się właściwie stało.
Ale poza tymi dobrymi rzeczami myślę że pokój swoim pomysłem, mechaniką i klimatem zdecydowanie się wyróżnia i na pewno warto go odwiedzić. Polecam zwłaszcza osobom o mocniejszych nerwach.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Justek
Justek

Zwiadowca
62 pkt

30 opinii

Obłędny!

05.11.2018 | data wizyty: 02.11.2018

Justek 30 opinii

Kolejny mocny bydgoski punkt escape room'owy. Bardzo fajne, niespotykane rozwiązania. Współpraca na pewno musi być w grupie na wysokim poziomie, bo bez tego ani rusz. Bardzo lubię takie pokoje, gdzie trzeba naprawdę dużej koordynacji między członkami grupy. Dobry system podpowiedzi, adekwatny do poziomu emocji jakie gwarantuje rozgrywka. Wystrój też bardzo na plus, szczególnie w końcowej części gry.

Jedyne co bym poprawiła, to oznaczenia na zagadkach, żeby można było bez stosowania metody prób i błędów dopasować rozwiązanie do zagadek. Spora ilość podobnych kłódek sprawiła, że kilka razy byliśmy zdezorientowani. Ale nie ma to wpływu na ogólną wartość rozgrywki. Trochę też brakowało nam "pogadania" o pokoju jak już byliśmy po, zwłaszcza, że emocje były ogromne.

Ale ogólnie warto odwiedzić Obłęd. Jest prawdziwie... obłędny!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

babka_kiepska
babka_kiepska

Zwiadowca
76 pkt

32 opinie

Słyszycie jakieś głosy?

10.11.2018 | data wizyty: 09.09.2018

babka_kiepska 32 opinie

Czy ktoś coś właśnie do mnie powiedział? Słyszycie jakieś głosy? Gdzie są pozostali? Tak wiele pytań, tak wiele wątpliwości...odwiedziliśmy pokój w 4 osoby, nagle gdzieś ktoś zniknął nam z pola widzenia...lecz nie do końca. Bardzo ważna w tym pokoju jest współpraca, która pozwala nam ruszyć dalej z miejsca. Spostrzegawczość? też się przyda. Opanowanie? Jak najbardziej. Pokój z serii, gdzie można zaznać dreszczyku emocji. Od strachu po ekscytację. Zagadki oceniłabym na średni stopień zaawansowania, jednak w dwóch pozostawiono nam mankamenty, które znacznie utrudniły nam rozwiązywanie zagadek. Ogólnie jednak oceniam bardzo pozytywnie.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Q
Q

Przewodnik
385 pkt

162 opinie

#94

03.05.2018 | data wizyty: 01.05.2018

Wiarygodna opinia

Q 162 opinie

Prawdopodobnie najdłużej oczekiwany przeze mnie pokój, w jakim dotąd grałem. Z racji tego, że nie jesteśmy z Bydgoszczy a pokój przeznaczony jest dla grup minimum trzyosobowych, ogarnięcie całości – w sensie zorganizowanie escape tripu z Trójmiasta w grupie większej niż dwuosobowa – trwało dokładnie pół roku. W końcu się jednak udało. Nie bez powodów, w innych opiniach podkreśla się znaczenie współpracy, która rzeczywiście jest tu kluczowa dla rozgrywki. Jeśli jednak myślicie sobie, że „co tam współpraca – damy radę”, zobaczycie w praktyce, że jest ona w Obłędzie bardzo sprytnie utrudniona. Graliśmy we trójkę i to w zupełności wystarczyło, by ogarnąć całość, choć i dla jednej dodatkowej pary rąk na pewno znalazłoby się zajęcie. Mam wrażenie, że chyba trochę oszczędzono nam thrilllu, albo nasz poziom obłędu z powodu problemów komunikacyjnych zwyczajnie wpasował się w klimat pokoju w taki sposób, że po prostu go nie odczuliśmy… :] Mieliśmy jednak co wspominać w drodze powrotnej do Trójmiasta, co znaczy, że pokój swoje zadanie spełnił – emocje wywołane, a o to w końcu chodzi!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Krzysztof  Z.
Krzysztof Z.

Pionier
213 pkt

75 opinii

Agagaga gugu! Hihihi! AAAA!!!

11.06.2018 | data wizyty: 29.04.2018

Wiarygodna opinia

Krzysztof Z. 75 opinii

Klimat:

Fabuła wgniata nas w fotel z siłą dziadka siadającego przed telewizorem ze szklanką ciepłego mleka. Otóż wyobraźcie sobie, wchodzimy do starego budynku i musimy się z niego wydostać! Ciężko się oprzeć wrażeniu, że już to gdzieś przerabialiśmy... Jeżeli definicją szaleństwa jest powtarzanie w kółko tych samych rzeczy, to jako zaawansowany escapowicz już chyba jestem kompletnym wariatem:)

Niedostatki narracyjne wybaczam całkowicie, gdyż klimat pokoju jest niesamowity! Wnętrze zostało bardzo dobrze zaaranżowane, a w powietrzu czuć, że czai się tu coś mrocznego… Szpital psychiatryczny żyje swoim własnym, paranormalnym życiem i kilka razy na pewno będziecie podskakiwać ze strachu. Weźcie kaftan bezpieczeństwa i solidnie owińcie wokół miednicy, bo układ wydalniczy może wysiąść po starciu z niektórymi efektami!

Zagadki:

Komunikacja: oto słowo-klucz, które w tym escapie otworzy Wam niejedne drzwi. Została ona tutaj zrealizowana MISTRZOWSKO i jest dla mnie jednym z dwóch największych atutów tej pozycji. Same łamigłówki są także niesamowicie zróżnicowane i satysfakcjonujące, genialnie wykorzystując charakterystyczne cechy pokoju. Twórcy nieraz zaskoczą swoją przebiegłością w tworzeniu zagadek i gwarantuję, że szczęki tak Wam opadną, że będą Was przez tydzień boleć kolana od ciągłego uderzania w żuchwę.

Wrażenia:

Rzadko kiedy udaje mi się porządnie wystraszyć w escape roomach, więc tym bardziej cieszy fakt, że Obłędowi ta sztuka się udała. Atmosfera pełna napięcia jest drugim, potężnym argumentem, by ten pokój odwiedzić!

Ogólnie:

Pozycja, którą zasłużenie umieszczam na mojej liście Wartościowych Pokojów Godnych Polecenia Każdej Osobie Zafascynowanej Ucieczkami (nazwa w trakcie ustalania). W Obłędzie czekają na Was niesamowite i unikatowe przeżycia - raz będzie to satysfakcja z rozwiązania świetnie przygotowanej zagadki, kiedy indziej okrzyk strachu. Jeżeli lubicie te klimaty, to musicie odwiedzić Obłęd! Jak nie lubicie, to też go odwiedźcie, bo jest to jeden z lepszych escapów w kraju:)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Wojciech Li
Wojciech Li

Pionier
155 pkt

35 opinii

Prawie w obłędzie :P

15.04.2018 | data wizyty: 10.04.2018

Wiarygodna opinia

Wojciech Li 35 opinii

Nie zawiedliśmy się wystrojem, zachowaniem klimatu i ilością zagadek. Początek gry to ostra współpraca między grupami, bo przecież o to chodzi prawda? Zagadki liniowe, logiczne, tylko jedna łamigłówka sprawiła nam trudność, musieliśmy prosić o podpowiedź,,, obsługa po zakończeniu tłumaczyła o co chodziło w tej łamigłowce no ale nasza grupa nadal nie wie o co chodziło :/ może bylśmy w obłędzie :) Kilka elementów grozy, pozwala graczom czasem się przestraszyć i zmotywować do szybszej ucieczki.
Polecamy :D

Zdjęcie grupy na Facebook
(kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Przewodnik
435 pkt

203 opinie

Cyrk Kamiennych Braci i choroba psychiczna

03.06.2018 | data wizyty: 12.05.2018

Cyrk Kamiennych Braci 203 opinie

Cyrk Kamiennych Braci niejednokrotnie wpadał w wir przerażających historii i niesamowitych wydarzeń. Tym razem było podobnie- zostaliśmy uwięzieni w opuszczonym budynku, z którego dochodziły nas przeraźliwe krzyki i wołania o pomoc. Już kiedyś musieliśmy wyrwać się z paszczy szaleństwa. Korzystając z tego doświadczenia postanowiliśmy dokonać kolejnej, spektakularnej ucieczki.

Pokój ma dość specyficzny klimat (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Duża w tym rola oryginalnej konwencji zabawy w pierwszej jej części, która jest całkiem oryginalna. Wystrój pokoju został przygotowany bardzo dobrze, jest sugestywny i potrafi pozytywnie zaskoczyć.
Całości towarzyszy lekko zarysowana fabuła. Szkoda, że nie udało się jej bardziej rozwinąć i nadać większego wyrazu.

Zagadki są różnorodne, korzystają zarówno z elektroniki jak i tradycyjnych rozwiązań. Na uwagę zasługuje na pewno konieczność współpracy między graczami, która tutaj została bardzo ciekawie zaplanowana i wymaga nietypowej kooperacji. Poziom trudności jest raczej średni z lekkim wskazaniem w stronę trudnego.

O obsłudze pisaliśmy już przy recenzji poprzednich pokoi Break the Brain- świetna robota, bardzo dobre nastawienie, duże zaangażowanie- wszystko jak najbardziej na "+".

"Obłęd" to bardzo dobry scenariusz. Jego najmocniejszą stroną jest oryginalne podejście do tematu współpracy między graczami. Wszystkie jego elementy to kawał dobrej escape roomowej roboty. Polecamy.

Zdjęcie grupy na Facebook
(kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Schemsen
Schemsen

Wędrowiec
32 pkt

4 opinie

Obłędnie? Chyba nie...

24.08.2018 | data wizyty: 23.08.2018

Wiarygodna opinia

Schemsen 4 opinie

Zachęceni wieloma pozytywnymi opiniami na temat pokoju, usłyszawszy "ochy i achy" na temat klimatu, zagadek, kooperacji oraz dreszczyku niepokoju podczas zabawy postanowiliśmy sprawdzić na własnej skórze czy faktycznie można popaść w obłęd i....
Ku naszemu zdziwieniu pokój nie miał ani fenomenalnego klimatu, ani nie wzbudzał strachu.
Część kłódek wysłużona nie działała tak sprawnie jak powinna. Obsługa miała pełne ręce roboty i wprowadzała w różne historie 3 ekipy na raz (jedna za drugą)- co nieco rozprasza i nie pozwala skoncentrować się na fabule własnego pokoju. Jeśli o niej mowa, to sam zarys historii intrygujący i ciekawy. Dużym plusem jest test współpracy w ekipie - nie da się wyjść bez wsparcia innych członków zespołu :).
Nie można odmówić twórcom pomysłowości. Jednak po tylu świetnych opiniach spodziewaliśmy się więcej. Brakowało nam efektu"woooow" i dzikiej satysfakcji z rozwiązania jakiejś zagadki, jak w niektórych wcześniej odwiedzonych przez nas pokojach.

Czy warto odwiedzić?
Tak, fajnie było sprawdzić się w pokoju nastawionym głównie na współprace i komunikację.

Zobacz zgłoszenia (1)

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 7/10

Poziom trudności: Średni

Karolina H. 12
Karolina H. 12

Wędrowiec
38 pkt

19 opinii

Dziwnie...

12.11.2018 | data wizyty: 18.07.2018

Karolina H. 12 19 opinii

Escape room klimatyczny. Czułam się w nim jak w zakładzie psychiatrycznym 🤪 cały czas tylko dziwnie i dziwniej i trudniej. Zagadki nie do rozwiązania bez współpracy innych. Polecam chociaż było naprawdę trudno.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Bardzo trudny

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM