Niedawno swoją premierę miał pokój, z którym przyjemność zmierzyć się mieli zawodnicy Poland Escape w trakcie etapu regionalnego.Teraz Wy macie okazję zobaczyć, czy dostalibyście się do wielkiego finału PE!

Tajemnica alchemika to już 3 pokój znanego wszystkim Combinatora. Po słynnym “Statku Pirackim” i “Krakowskiej bestii” przyszedł czas na mroczniejsze klimaty i zejście do podziemia.

O czym jest pokój?


To już drugi nasz pokój, który nawiązuje do Krakowa. Pierwszy to Krakowska Bestia oparty na legendzie o smoku wawelskim. Tutaj poszliśmy o krok dalej. Fabuła gry nawiązuje do faktów z XVI wiecznego życia dworskiego na Wawelu - a dokładnie do nadwornego alchemika Twardowskiego-prawej reki króla Zygmunta Augusta. Gra jest mocno fabularna. Cel graczy: dowiedzieć się, czym Twardowski wkupił się w łaski króla. Wychodzą z konkretna informacją, która jest faktem historycznym (o którym jednak wie niewiele osób). 
Piotr Rożek - właściciel Combinatora

W pokoju czekają na Was niesamowite wrażenia jak i wiedza na temat barwnej ciekawostki historycznej. Początek gry znajduje się w kryptach kościoła, potem przeniesiecie się do jaskini, aby na końcu wylądować w tajemniczym laboratorium. Będziecie musieli zmierzyć się z dużą ilością zagadek z odpowiednio dostosowanym stopniem trudności - tak, aby każdy mógł sobie z nimi poradzić. Spotkacie tu zarówno klasyczne łamigłówki, jaki i te w pełni manualne.

Jak przebiegała budowa?


Pokój zaczęliśmy budować w maju z myślą, że ukończymy go na święta Bożego Narodzenia. Udało się otworzyć nawet w listopadzie. Tylko rok później... 
Piotr Rożek

Pokój zbudowany jest w piwnicy bardzo starej kamienicy - ciekawe jest to, że jej fundamenty naprawdę pamiętają czasy Twardowskiego, a fabuła gry osadzona jest w XVI wiecznym Krakowie. Nieopodal escape roomu usadowiony jest kościół na Skałce, który został wybudowany na wapiennych skałach - stąd nazwa. Te same skały ciągną się aż do pokoju, w którym ściany piwnicy zbudowane są częściowo właśnie z tych skał. Wchodząc do "pokoju alchemika" przeniesiecie się w mroczne czasy, w których żył Twardowski.

Czy warto się wybrać do tego pokoju?

Jak najbardziej! Jest to pokój dla miłośników przygód. Spodoba się zarówno rodzinom, jak i wytrawnym escaperoomowiczom. Poziom trudności jest odpowiednio dostosowany (aby każdy mógł się świetnie bawić), a zastosowane rozwiązania potrafią porządnie zaskoczyć.

Aby zarezerwować pokój przejdź do strony pokoju na lockme.