Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się

Polski Rynek Escape Room - Raport

22.02.2018

Już niedługo branża Escape Roomów w Polsce będzie miała 4 lata. Daleko jej jeszcze do pełnoletności, jednak po takim czasie już można zauważyć pewne trendy i spróbować przewidzieć jak będzie rozwijać się dalej.

Rynek Escape roomów jest ciągle młody, ale prężnie się rozwija i definitywnie można powiedzieć, że pokoje zagadek nie są tylko chwilową modą. Za kilka miesięcy będziemy mieli 4 rocznicę powstania pierwszego pokoju ER w Polsce. Z tej okazji przygotowaliśmy raport podsumowujący pierwsze lata branży w naszym kraju.

Możecie w nim prześledzić, jaka była historia pokoi w Polsce oraz poczytać, jak wyobrażają sobie przyszłość rynku różne osoby z branży. Zapraszamy do lektury.

 

 

 

 

 

Regulamin konkursu dla właścicieli Escape Roomów

18.09.2018

Regulamin konkursu - Dodaj nowe zdjęcia swojego pokoju i wygraj zestaw Gier do poczekalni

Czytaj więcej...

Masz swoje zdanie? Skomentuj ten wpis!

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Zaloguj się

 • Neiti

  Neiti

  Liczba recenzji: 28

  Nie, żeby kogoś to jakoś bardzo interesowało, ale a nuż ktoś przeczyta i stwierdzi, że czemu nie ;)
  Bezpośrednio stykam się z dwoma problemami w ER i myślę, że nie tylko ja. Brakuje pokoi, które są wykonalne w 2 osoby bez konieczności uwijania się jak w ukropie; fajnie, że są pokoje na duże grupy, 7 czy więcej osób. Ale dogadać termin w siódemkę? Znacznie łatwiej w leniwe popołudnie zagadać męża "Kochanie, a może pójdziemy do ER?". Wtedy jednak pojawia się problem, który pokój wybrać, by, jak już pisałam, nie latać jak wariaci, a jednocześnie nie tracić nic z fabuły. Pokoje skrojone dla zespołów dwuosobowych moim zdaniem też by się sprawdziły.
  A druga rzecz - brakuje (a wręcz nie ma) pokojów dostosowanych do osób z niepełnosprawnością ruchową. Nie chodzi nawet o miejsce na wózek inwalidzki (choć serio, człowiek na wózku też chciałby się fajnie pobawić w dobrym pokoju, zaręczam), ale w wielu pokojach nie ma nawet krzesła, żeby człowiek o kulach mógł chwilkę odpocząć i pogłówkować na siedząco. Naprawdę, krzesło/taboret/element wystroju mogący wytrzymać ciężar ciała dorosłego człowieka to wcale nie jest taka oczywista sprawa i dostrzega się to dopiero wtedy, gdy człowiek jest w potrzebie ;) Oczywiście nic nie poradzimy na to, że jak na złość, pokoje zaskakująco często są na 4p starej kamienicy. Ale tam, gdzie to możliwe, naprawdę fajnie byłoby umożliwić zabawę również osobom, dla których istnieją pewne fizyczne ograniczenia. W ER chyba jednak cały czas chodzi przecież o gimnastykę umysłu, a nie ciała :)

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM