Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się

Mass Escape 3city

27.06.2017

Escape Party w Twoich Rękach! 30 lipca tylko w Gdańsku.

Wpis gościnny autorstwa Fundacji Tax.

Przychodzisz do klubu na imprezę, tłum imprezowiczów jest gotowy, a tu zaskoczenie... Ktoś ukradł prąd, brakuje urządzeń akustycznych, muzycy gdzieś się zapodziali i winyle zniknęły... Czy 850 m kw. w trzech postindustrialnych przestrzeniach Stoczni Gdańskiej wypełni się dźwiękiem? Czy 'grube' ESCAPEparty w końcu odbędzie się? Wszystko zależy od Ciebie! Krótko mówiąc: Escape Party w Twoich Rękach! I taki jest waśnie tytuł mass escape, który odbędzie się 30 lipca (niedziela) w Gdańsku.

Tego popołudnia wejdziecie do klubu, z którego wyjście na długo utkwi Wam w pamięci. Bowiem, zostaniecie w nim zamknięci - A co się stanie w środku? Czy uda Wam się włączyć prąd? A potem muzykę, światła, ...? Odnaleźć muzyków? W jaki sposób doprowadzicie do rozpoczęcia after party?

Najpierw czeka Was 4-godzinna gra mass escape, żeby potem wspominać emocje gry ze współgraczami podczas after party (tylko dla uczestników gry) - jeszcze raz przeżywać te autorskie zagadki pełne zaskoczeń, zwrotów akcji i chichotu. Możecie być pewni, że atmosfera będzie wyjątkowa i porównywalna z najlepszymi filmami akcji. Projektując ten gdański mass escape postawiliśmy na interakcję między gracami i drużynami. Jako drużyny będziecie rywalizować, ale też współpracować i przede wszystkim dobrze się bawić.

 

 

Tak jak w naszym ALGORYTMIE TOŻSAMOŚCI, możecie spodziewać się efektów audiowizualnych i przestrzennych, wizyt niespodziewanych gości i mistrza gry, który tym razem objawi się graczom jednocześnie w trzech postaciach... Postaciach walczących z szatańskim Fanatykiem. Tak, tak - to nie jest żadna przypowieść a zwiastun realnych wydarzeń nad samym brzegiem stoczniowego basenu - pośród remontowanych stalowych cielsk statków. W pracy magisterskiej o naszym ALGORYTMIE napisano:

"Źródło inspiracji w konstruowaniu podstawowych komponentów świata Algorytmu, takich jak fabuła, postaci, uwarunkowania czasoprzestrzenne stanowią film, teatr, literatura oraz sztuki plastyczne. Nie bez znaczenia pozostaje również indywidualne, bogate doświadczenie twórców - trenerów kreatywności, osiągnięcia na Krajowych i Światowych Olimpiadach Kreatywności oraz ich osobowość i fascynacje, które nie tylko przedostają się do Algorytmu, ale stanowią jeden z fundamentów jego istnienia. Obie sfery (życie i twórczość) nieustannie przenikają się i prowadzą do stworzenia dzieła-wydarzenia. Zbudowane konsekwentnie uniwersum to całkowicie twórczy projekt, począwszy od fabuły zagadek na scenografii i materiale dźwiękowym kończąc, projekt - będący jedną z części Trylogii Algorytmu."

Teraz postanowiliśmy pójść jeszcze dalej i stworzyliśmy dla Was ten mass ecape. Pierwszy w Gdańsku (zapewne nie ostatni) i mamy nadzieję, że będzie pierwszym w nieistniejącym rankingu polskich mass escape!

Natomiast na pewno będzie to pierwszy w Polsce mass escape, w którym już przed i podczas gry można wspomagać się napojami zakupionymi w barach zewnętrznym i wewnętrznym oraz przekąskami food truckowymi.

 

ZOBACZ FILM O WYDARZENIU

 

Czy latające nad stocznią drony i agenci obcego wywiadu ściągną zainteresowanie antyterrorystów? Czy 'szama' z food trucków (już wpleciona w cenę biletu i fabułę gry) dostarczy rozkoszy Twoim kubkom smakowym? Czy moc zaklęta w tym historycznym miejscu jakim jest Stocznia Gdańska, doprowadzi Twoją ucieczkę do afterECAPAEparty? Żeby poznać odpowiedzi na te pytania musisz być z nami w tę ostatnią niedzielę lipca. 37 lat temu w tym miejscu narodziła się moc, która siłą Solidarności obaliła komunizm. Waszym drużynom też będzie potrzebna solidarność w grze, żeby pokonać Fanatyka, który nie lubi tego co Ty uwielbiasz - Fanatyka, który wolność i radość niszczy 'pożarem i siłą'. Poza tym spodziewajcie się wielu innych elementów, których teraz nie możemy ujawnić...

A gdy zakończycie zmagania po 4-godzinnej grze czekają na Ciebie znani DJ's i Twoja muzyka, a także mocniejsze brzmienie w tempie od 120 BPM (muza i miejsce już wplecione w cenę). To na dwóch scenach muzycznych (zewnętrzna i wewnętrzna) w otoczeniu dwóch barów i miejsc na wyjątkowe spotkania pod rozgwieżdżonym niebem lub w klubowych czeluściach - pośród stoczniowych dźwigów i doków.

 

Miejsce:

PROTOKULTURA - Klub Sztuki Alternatywnej

teren dawnej Stoczni Gdańskiej, ul. Niterów 29 B

 

Termin:

Gdańsk, 30 lipca 2017 (niedziela), bramki otwarte od 14:30 (warto przyjść wcześniej)

16:00 - start gry mass escape

20:00 - planowany początek afterESCAPEparty

 

Bilety:

www.bilety24.pl oraz stacjonarnie u naszych przyjaciół w 3city.
W I puli już od 69,- (liczba biletów ograniczona).

 

Zasady gry:

Zgodnie z regulaminem akceptowanym podczas zakupu biletu.

Zgodne z ograniczeniami określanymi przez organizatora i ochronę podczas gry.

Gracze uczestniczą w grze tworząc własne drużyny składające się od 4 do 6 osób.

Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w grze i after party tylko i wyłącznie pod opieką prawnych opiekunów będących w składzie drużyny.

 

Organizator:

Fundacja TAX, 81-553 Gdynia, ul. Bernadowska 1 (twórcy pokoju ALGORYTM TOŻSAMOŚCI i OBIEKT BETA)

tel. +48 505 13 44 11; stocznia@escapecenter.xyz

 

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/MASSESCAPE3CITY/

 

Co nam przyniosło UpTheGame 2018?

18.05.2018

Do Bredy pojechaliśmy szukać odpowiedzi na pytanie, jak będzie wyglądać przyszłość branży ER, bo taki był główny temat tegorocznej konferencji. W ciągu dwóch dni posłuchaliśmy licznych wystąpień i pooglądaliśmy nowe rozwiązania do pokoi, ale czy znaleźliśmy odpowiedź?

Czytaj więcej...

Masz swoje zdanie? Skomentuj ten wpis!

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Zaloguj się

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM